یکی از محصولات معروف در تنقلات ایرانی بادام زمینی می باشد که در آجیل های عید نوروز از آن استفاده می شود. بادام زمینی یکی از محصولات گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه هست، این شهرستان به دلیل داشتن خاک مرغوب، حاصل خیز و ماسه مانند آن باعث شده تا تنوع محصولی زیادی در استان گیلان داشته باشد. برنج، چای، بادام زمینی، گردو و انواع سبزی جات و صیفی جات مانند بادمجان، کدو، انواع باقالا و... از محصولات این ناحیه می باشند.

بادام زمینی محصولیست از ریشه یک گیاه که فصل برداشت آن پاییز و بعد از برداشت برنج است. به صورت سنتی پس از جمع آروی گیاه و جدا کردن پیله ها، آن را در فضای باز و در نور خورشید خشک میکنند. این کار را براحتی میتوان در منزل هم انجام داد.

 پیله ها را شکسته و مغز ها را در می آورند، شایان ذکر است که سرخ کردن بادام ها با پیله در منزل تقریبا امکان پذیر نبوده زیرا باعث سوختن پیله ها و بادام ها می شود. طعم خام این بادام ها مزه ای شبیه به باقالا دارد.

تصویر بادام خام

سپس با نمک و مقدار کمی آب آن را بو داده میکنند. آب را در مراحل آخر بصورت آبپاش و در حد چند پاف میپاشند

تا نمک جذب بادام ها شود.

در حجم بالا این کار بصورت صنعتی انجام میشود، بدین صورت که بادام ها را چه با پیله و چه بدون پیله پس از خشک کردن در کوره آن ها را در دستگاه گردانی که با ماسه و نمک پر شده است بو داده میکنند. به همین دلیل است که در بیشتر بادام زمینی های بدون پیله شن وجود دارد.

باید توجه داشت که بادام زمینی تازه صورتی رنگ بوده و دانه های آن روغنی نیستند. هرچه بادام کهنه تر باشد پوست آن تیره تر و به قهوه ای میزند و دانه های آن نیز روغنی تر میشوند.